JK Sv.Nikola iz Zagreba okupio je deset ekipa za vikend 16. i 17. ožujka na regati vrlo dugog imena - Zagreb Open Team Race, 29. Zagrebačka proljetna regata, memorijal Igora Božičevića. naravno, jedrilo se na Jarunu.

Uvjeti na Jarunu bili su hiroviti, tako da je bilo dosta prekida, promjena smjera vjetra i sličnih situacija koji povremeno prate jedriličarske regate. Unatoč tim neprilikama RO je uspio napraviti fenomenalan posao i organizirati čak 90 matcheva.

Foto: JK Sv.Nikola Facebook

Inače, ovakav tip natjecanja jedri se na način da u jednom matchu jedre dvije ekipe jedna protiv druge i nastoje se odjedriti sve moguće kombinacije parova.

Jedan kompletan set svih mogućih kombinacija naziva se Round Robin, a na ovoj regati uspjela su se kompletirati čak dva Round Robina.

Kako su međusobni bodovi izgledali nakon prvog Round Robina možete vidjeti ovdje:

Jednaka tablica dobivena je i nakon drugog Round Robina i na osnovu svih bodova dobiven je finalni raspored koji možete pronaći na ovom linku.

Najboljima su proglašeni članovi ekipe Vega 1 koji su prvi RR završili s 8 pobjeda, a drugi s 9, te su u konačnici imali 17 bodova.

Na drugom i trećem mjestu bilo je tijesno, jer su ekipe Crikvenica i Horizont imali jednak broj bodova, ali je Horizont bio bolji u drugom RR, te je to prevagnulo u njihovu korist.

Inače ekipe se sastoje od po četiri člana, a posljednjih godina ovim stilom jedrenja naša reprezentacija postiže zapažene rezultate na međunarodnoj sceni, dok su ekipe JK Vega i JK Galeb posljednje tri godine ostvarivale izvrsne rezultate na vjerojatno najjačoj team race regati na svijetu koja se početkom kalendarske godine jedri u Monacu.

Naslovna foto: JK Sv.Nikola Facebook

 

Back To Top