Najznačajniji međunarodni rezultati hrvatskih jedriličara u mjesecu lipnju:


 

2. lipnja 2006. 

  Svjetsko prvenstvo - Fleetwood, GBR
Marblehead   2.   Ante Kovačević
    3.   Zvonko Jelačić
       

 

 

2. lipnja 2019. 

  Dutch Youth Regatta - Workum, NED
Optimist   3.   Josip Tafra
       

 

 

5. lipnja 2009. 

  Veteransko svjetsko prvenstvo - Maubision, FRA
Finn   3.   Lukša Cicarelli
       

 

 

7. lipnja 2014. 

  Europsko prvenstvo - Split, CRO
Laser standard   1.   Tonči Stipanović
       
Laser radial   2.   Tina Mihelić
       

 

  Europsko prvenstvo U21 - Split, CRO
Laser radial   2.   Mario Novak
       

 

 

9. lipnja 2007. 

  Europsko prvenstvo - Balatonfoldvar, HUN
Finn   2.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

 

9. lipnja 2019. 

  Svjetski kup, finale - Marseille, FRA
Laser radial   3.   Elena Vorobeva
       

 

 

11. lipnja 2003. 

  Juniorsko europsko prvenstvo - Maastrand, SWE
Finn   1.   Marin Mišura
       

 

 

11. lipnja 2010. 

  Europsko prvenstvo - Tallin, EST
Laser radial   1.   Tina Mihelić
       
Laser standard   1.   Tonči Stipanović
       

 

 

11. lipnja 2011. 

  Regata svjetskog kupa - Weymouth, GBR
Finn   3.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

 

12. lipnja 2016. 

  Regata svjetskog kupa - Weymouth, GBR
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

  Svjetsko prvenstvo - Bol, CRO
Slalom   2.   Enrico Marotti
       

 

 

14. lipnja 2009. 

  Europsko prvenstvo - Traunsee, AUT
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

14. lipnja 2015. 

  Regata svjetskog kupa - Weymouth, GBR
Laser standard   3.   Tonči Stipanović
       

 

 

15. lipnja 2013. 

  Europsko prvenstvo - Formia, ITA
470   3.   Šime Fantela i Igor Marenić
       

 

 

23. lipnja 2011. 

  Regata svjetskog kupa - Kiel, GER
470   2.   Šime Fantela i Igor Marenić
       
Laser radial   3.   Tina Mihelić
       

 

 

23. lipnja 2017. 

  Europski kup - Kiel, GER
Finn   3.   Nenad Bugarin
       

 

 

24. lipnja 2009. 

  Svjetski kup - Kiel, GER
470   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
       
Finn   2.   Ivan Kljaković Gašpić
       
Laser standard   3.   Daniel Mihelić
       

 

 

24. lipnja 2015. 

  Europski kup - Kiel, GER
470   3.   Šime Fantela i Igor Marenić
       
Laser radial   2.   Tina Mihelić
       

 

 

24. lipnja 2018. 

  Europski kup - Kiel, GER
Laser standard   3.   Filip Jurišić
       

 

 

25. lipnja 2017. 

  Europski kup - Kiel, GER
49erFX   3.   Enia Ninčević i Petar Cupač
       

 

 

26. lipnja 2004. 

  Mediteransko prvenstvo - Cres, CRO
IMS   2.   Darko Hajdinjak - Karuba
       

 

 

26. lipnja 2013. 

  Europski kup - Kiel, GER
49er   3.   Pavle Kostov i Petar Cupač
       

 

 

26. lipnja 2016. 

  Europski kup - Kiel, GER
Finn   2.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

 

27. lipnja 2004. 

  Regata svjetskog kupa - Kiel, GER
Finn   3.   Karlo Kuret
       

 

 

27. lipnja 2009. 

  Svjetsko prvenstvo - Bridgetown, BAR
IOM   1.   Zvonko Jelačić
    3.   Mario Škrlj
       

 

 

27. lipnja 2010. 

  Svjetski kup - Kiel, GER
470   3.   Šime Fantela i Igor Marenić
       
Finn   1.   Ivan Kljaković Gašpić
       

 

 

27. lipnja 2013. 

  Mediteranske igre - Mersin, TUR
470 m   1.   Šime Fantela i Igor Marenić
470 ž   2.   Enia Ninčević i Romana Župan
       
Laser radial   1.   Tina Mihelić
       
Laser standard   1.   Tonči Stipanović
       

 

 

28. lipnja 2015. 

  Europsko prvenstvo U18 - Bazcaada, TUR
Kite - daska   1.   Martin Dolenc
       

 

  Europsko prvenstvo U21 - Bazcaada, TUR
Kite - daska   3.   Martin Dolenc
       

 

 

29. lipnja 2008. 

  Europa Cup - Attersee, AUT
Laser 4.7   1.   Antea Kordić
    3.   Ana Sandrić
       
Laser radial   3.   Luka Jerčić
       

 


Izvor: Hrvatski jedriličarski savez